موضوع: مقالات | تاریخ ارسال: چهارشنبه، 14 فروردین 1387 | بازدیدها: 1694 | نسخه مناسب چاپ

موعظه قرآنی و دعوت به انس بیشتر با این کتاب آسمانی

نامه محبوب
علي نعيم الدين خاني

در فصل شكوفه و سرسبزي و وزش نسيم روح‌فزاي بهاري، براي طراوت روح و شادماني خاطر و راحت جسم و جان، به كنار سبزه‌زاران و رودخانه‌ها و آبشارها و به دامان دشت و كوه و ساحل درياها سفر مي‌كنيم و خستگي روزها و ماه‌ها كوشش و فعاليت را به دل طبيعت سبزينه مي‌سپاريم و جسم و روان خويش را نشاطي بهاري مي‌بخشيم. در گرماي سوزان فصل تابستان نيز دوستدار هوايي طربناك و مكاني سرسبز و حاصل‌خيز هستيم و در فصل باراني پاييز و در ايام سرد و برف‌ريزان زمستان، جوياي جايگاهي مناسب و لباسي گرم و حرارتي دلپذير مي‌باشيم.
اما آيا شده است كه وقتي از فراز و نشيب روزگار خسته و ملول مي‌شويم و گوهر آرامش را در راه پُر پيچ و خم دنيا گم مي‌كنيم، سري هم به گلشن هميشه‌سبز قرآن بزنيم و با نسيم روح‌بخش آياتش بهارِ اطمينان را براي دل بي‌قرارمان به ارمغان آوريم؟ آيا تا به حال، زنگار غم و اندوه و غبار درد و محنت كويرستان ناسوت را با نهرهاي زلال قرآن شسته‌ايم و در ظلمتكده مُلك، خانه قلب خويش را با نور فُرقانش روشنايي بخشيده‌ايم؟ آيا در خلوت آياتِ گهربار قرآن، آواي پند و موعظه خدايي را با گوش جان شنيده‌ايم و مشام جان را سرمست از رَوْح و رَياحينِ مقرّبينش ساخته‌ايم و بر لوح جانمان با رنگ‌ بهشتي‌اش نقش خليفة‌اللهي زده‌ايم و در پرتو عمل به آيات عزت‌آفرينش تاج كرامت بر سر نهاده‌ايم؟ آيا تا كنون گرماي تعلقات دنيوي و عطش جانكاه حب‌الشهوات نفساني را با خنكاي تقوا و پرهيزكاري‌‌اش زدوده‌ايم و در برگ‌ريزان‌ يأس و نااميدي، در گلزار معطّرش گل هميشه‌بهار اميد را بوييده‌ايم؟ آيا در سرماي سوزنده جهل و غفلت، و در كولاك كشنده خودخواهي و نخوت، از حرارت جان‌فزاي اين خورشيد آسماني و گرماي توان‌بخش اين منبع لايزال نوراني، مدد جسته‌ايم؟
بياييم قدري بيشتر به اين نامه محبوب دل ببازيم تا سرمايه نفيس عمر خويش را نبازيم. بياييم با طراوت وضو به حضور قرآن رويم و از زمزم نورش اكسير شفا بجوييم. چهره مستورش را بگشاييم و غبار مهجوريت از سيماي معنوي‌اش بزداييم. بياييم دلمان را با معارف و لطايف قرآن بهاري كنيم و از رهگذر ذكر و فكر در آيه‌آيه‌هاي الهي‌اش به قلبمان گُل اطمينان و آرامش هديه دهيم و سرماي سوزان نسيان و عصيان را با گرماي مطبوع ذكر و بصيرتش از ميان بريم و در پرتو الطاف ربوبي، باديه‌پيماي طريق فلاح در كلام سرشار از صلاحش باشيم.

پی دی اف

دانلود

زندگینامه تصویری استاد قمری شریف آبادی

فایل تصویری زندگی نامه عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی را از سایت فروغ مهتاب دریافت کنید

درج زندگینامه استاد یعقوب قمری شریف آبادی در سایت راسخون

در قسمت عرفانِ بخش مشاهیر از سایت راسخون زندگینامه استاد یعقوب قمری شریف آبادی را در سه مرحله: ورزش کشتی، هنر نقاشی و سلوک عرفانی بخوانید.

دسترسی رایگان به امکانات سایت مجلات تخصصی نور

از این پس محققان و کاربران می توانند با عضویت در سایت مجلات تخصصی نور، به تمامی مطالب این پایگاه مفید دسترسی رایگان داشته باشند.
در این پایگاه متن و تصویر حدود 700 عنوان در بیش از 30 هزار شماره مجله تخصصی در 16 گروه علوم اسلامی و انسانی عرضه شده است.
این پایگاه، بزرگترین بانک نشریات حوزه علوم اسلامی و انسانی در کشور است که به زبان فارسی می باشد.

فهرست مقالات علی نعیم الدین خانی در فصلنامه ره آورد نور

برای بازدید و دریافت مقالات مدیر سایت که تا کنون در فصلنامه تخصصی ره آورد نور انتشار یافته است، به لینک فوق مراجعه کنید.

کیمیای وصال در دست طراحی جدید است

این سایت در دست طراحی جدید است.
کاربر گرامی! اگر برای ارتقای این پایگاه نظر یا پیشنهادی دارید، آن را به ایمیل مدیر سایت ارسال نمایید. پیشتر از توجه شما متشکرم.
ali.n.khani@gmail.com

شماره جديد ماهنامه تجلی انتشار يافت

برای استفاده از مطالب ارزنده اين شماره از تجلی می‌توانيد به سايت اين نشريه مراجعه كنيد

تبليغ دو كتاب پرتوي از جمال روح الله و سيماي خورشيد در آيينه مقالات به سه زبان: فارسي، عربي و انگليسي

فايل زيپ شده مربوط به تبليغ دو كتاب پرتوي از جمال روح الله و سيماي خورشيد در آيينه مقالات به سه زبان: فارسي، عربي و انگليسي را در بخش كتابهاي سايت دانلود كنيد. بعد از باز كردن فايل زيپ‌شده، با انتخاب هر زبان، تبليغ دو كتاب مزبور به زبان انتخابي به نمايش درخواهد آمد.
امكان تهيه و خريد اين دو كتاب نفيس نيز در اين صفحه فراهم شده است.
از طريق لينك بالا نيز مي‌توانيد مستقيما به بخش كتاب‌هاي اين سايت برويد و فايل مزبور را دانلود كنيد.


سايتهای مربوط به مقام معظم رهبری

برای جستجو در مطالب دلخواه خود در باره رهبر معظم انقلاب به دو سايت ذيل مراجعه كنيد:
1. پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه ای كه به چند زبان ارائه شده است. نشانی:
http://www.khamenei.ir

2. پايگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری كه به چند زبان ارائه شده است. نشانی:
http://www.leader.ir

زن طائر فردوس يا ساحر دوزخ

نگارنده با استناد به آيات و روايات ، به ويژه سوره هاي مريم و كوثر، در صدد بيان اين مهم است كه حقيقت وجود زن ،نور مقدس رحيمي است كه به سبب ظلمت قابيليان تاريخ، به تيرگي گراييده و چنانچه در پرتو حفظ و صيانت انسان كاملي بسان زكرياي نبي(ع) و علي مرتضي(ع) قرارگيرد، همانند مريم عذرا(س) و فاطمه زهرا(س) به طهارت و نورانيت ازلي خويش نايل مي شود و به عنوان اسوه طائران فردوس نجات بخش راغبانش از دوزخ مشتهيات ملكي به سوي فروس قربين مي گردد. اما چنانچه زن از صيانت و مراقبت انسان كامل محروم شود،از جمال و سيرت بهشتي و نورانيت ازلي خود مهجور گشته، همچون ام جميل به عنوان نماد ساحران دوزخ هبوط دهنده دلباختگان خويش به سوي غسلين متعفن دوزخي مي گردد.

پرتوی از جمال روح الله

كلمات قصار و لطايف عارفانه استاد يعقوب قمری شريف آبادی در منزلت عرفانی و معنوی امام خمينی(س)

غزلی از حافظ شیرازی با صدای مقام معظم رهبری

مقام معظم رهبری در سال 67 در جمع اديبان و حافظ شناسان درباره حافظ سخنرانی كرده‌اند و در آغاز بيانات خود غزلی از خواجه شيراز را قرائت فرموده‌ا‌ند.

كتاب سماي خورشيد در آيينه مقالات

به قلم چهل تن از نويسندگان فروغ محفل روح الله

خبرنامه کیمیای وصال


Powered by WebGozar


معرفی مقالات استاد یعقوب قمری شریف آبادی در سایتهای اینترنتی

در بخش شکرانه، چند عنوان از مقالات عرفانی و معنوی استادی یعقوب قمری شریف آبادی که در سایتهای مختلف اینترنتی عرضه شده، معرفی گردیده و نشانی دقیق صفحات مربوطه نیز ارائه گردیده است.

معرفی سايت فروغ مهتاب

نگاهي به سايت شخصي نويسنده و هنرمند صاحبدل، استاد يعقوب قمري شريف آبادي:
1. زندگی‌نامه استاد
2. مقالات
3. كتب
4. ديدگاه‌ها
5. آلبوم عكس
6. فايل‌های چند رسانه‌ای
7. آثار شاگردان
8. تماس با استاد

مقالات انتشاریافته در سایتهای اینترنتی

1. انتشار مقاله لطایف معنوی در ادعیه قرآنی در سایت http://www.aftab.ir و http://www.bashgah.net به نقل از روزنامه قدس
2. انتشار مقاله مفهوم‌شناسی كنز در قرآن در سايت http://www.aftab.ir به نقل از روزنامه كيهان و سايتهای http://www.tebyan-hamedan.ir و http://www.bashgah.ne و وبلاگ http://tojik110.blogfa.com

شکرانه | امام، انقلاب و رهبری | عرفان کاربردی | مقالات | هنر و زندگی | فایل های چند رسانه ای | کتاب ها | پرسش و پاسخ | پیوندهای مرتبط