ندای رهبر
موضوع: امام، انقلاب و رهبری | تاریخ ارسال: یکشنبه، 29 شهریور 1388 | بازدیدها: 1635

امام خمینی از نگاه مقام معظم رهبری
5. امام(ره) قوّت و عزّت مسلمين

امام(ره) قوّت و عزّت مسلمين
من امروز چند حقيقت بديهى و روشن را عرض مى‏کنم و بعد از آن، يک نتيجه‏گيرى براى ملت ايران، و يک نتيجه‏گيرى براى همه‏ى ملتهاى مسلمان جهان خواهم کرد.
حقيقت اول که کسى منکر آن نيست و هيچ منصفى نمى‏تواند آن را انکار کند، اين است که امام بزرگوار ما به اسلام و مسلمين قوّت و عزت بخشيد. دشمنان اسلام، اسلام را ضعيف مى‏خواستند. آنها تلاش کرده بودند تا اسلام را از صحنه‏ى عمل، بلکه از ذهن ملتهاى مسلمان - چه برسد به غير آنها - خارج کنند؛ متأسفانه تا حدود زيادى هم موفق شده بودند. در اين سياست پليد، حکومتهاى فاسد و وابسته، با استکبار و شبکه‏ى جهانى دشمنان اسلام هماهنگى کامل داشتند.
امام بزرگوار با اين انقلاب، مسلمانان را نشاط بخشيد و اسلام را زنده کرد. امروز در کشورهاى بسيارى، اسلام آرزو و آرمان نسلهاى جوان و به‏پاخاسته و روشنفکر است. يک نمونه، فلسطين عزيز است. سالها به نام فلسطين حرف زده شد و مبارزه گرديد؛ اما ناکام و ناموفق. امروز ملت فلسطين، به نام اسلام مبارزه و مقاومت مى‏کند؛ لذا مبارزه از شکل سازمانها و گروهها و شخصيتها و سردمدارها، به ميان توده‏ى مردم کشيده شده است. چنين مبارزه‏يى، هرگز ناکام نخواهد شد. مبارزه‏ى مردمى اگر باقى بماند، بى‏شک در نهايت به پيروزى خواهد رسيد. اين، به برکت اسلامى بود که امام نام آن را زنده کرد و وجدان اسلامى را در مسلمين بيدار نمود.
امروز در کشورهاى اسلامى شمال آفريقا، گروههايى به نام اسلام و با هدف ايجاد حکومت و نظام اسلامى مبارزه مى‏کنند؛ پيشرفت هم کرده‏اند. قبل از نهضت امام بزرگوار ما، چه کسى چنين چيزى را حتّى به خاطر مى‏گذرانيد؟ در شرق و غرب جهان اسلام، مسلمانان بيدار شده‏اند. اقليتهاى مسلمان در کشورهاى اروپايى و غير اروپايىِ داراى حاکميت کفر و الحاد، احساس شخصيت مى‏کنند. هويت و شخصيت اسلامى، در ميان مسلمانان زنده شد. اين، به برکت امام و حرکت عظيم امام بود.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
www.leader.ir

© kimiyayevesal.com [1387]