• سجده رمز خلاقيت عشق

  اين اثر، با رويكردي جديد به تبيين آثار و اسرار ظاهري و معنوي سجده نماز پرداخته و لطايف آيات و روايات را در اين باره كاويده و اهميت و نقش اين عمل عبادي را در نيل به: طهارت قلبي، تعالي روحي و عرفاني و نيز كشف و شهود روحاني يادآور شده است.

 • زیور هستی

  تجلی نور
  شرح قصیده عرفانی حضرت امام خمینی در منزلت حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت فاطمه معصومه(س)

 • مبانی کرامت انسانی در اندیشه عرفانی امام خمینی(س)

  مقاله حاضر که در کتاب مجموعه آثار همایش بین المللی امام خمینی(س) و قلمرو دین(1) با موضوع کرامت انسان، مجلد هفتم تحت عنوان ?کرامت انسان در اندیشه و سیره امام خمینی(س)، جلد 1? به چاپ رسیده است، می کوشد تا پس از نگرش اجمالی به موضوع کرامت انسان در قرآن، به ارائه مبانی کرامت انسان از منظر عرفانی امام(س) همت گمارد. فطرت الهی و طینت معنوی انسان، هدایت انسان و نیاز او به هادیان رحمانی، تهذیب نفس و عبودیت حق، نعمت های ظاهری و باطنی، وصول به جنت کرامت، از مباحث مطرح شده در مقاله مذکور است.

  در پایان نیز به اختصار، ثمرات اندیشه متعالی امام(س) در این باره بیان گردیده و مهم ترین کاربردهای مورد انتظار در مقوله کرامت انسانی از منظر عرفان متکامل امام(س) به منظور ساختن ایرانی آزاد و آباد یادآوری شده است.

 • پرتوی از جمال روح الله / استاد یعقوب قمری شریف آبادی

  در منزلت معنوی و بیان حقایق عرفانی و شخصیت ملکوتی حضرت امام خمینی(س) به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در قالب کلمات قصار به قلم توانای استاد یعقوب قمری شریف آبادی

  مطالبي كه در اين اثر به سه زبان : فارسي ، عربي و انگليسي عرضه شده ،شامل چهل عبارت ? از باب تميّن و تبرّك ? برگرفته از سخنان عارفانه و كلمات حكيمانه استاد يعقوب قمري شريف آبادي درباره منزلت روحاني و مقام معنوي امام خميني(س) است كه بياني نغز و اشارتي لطيف وبا الهام از آيات الهي و روايات اسلامي درصدد پرده گشايي از زواياي پنهان جلال رحماني و جمال رحيمي حضرت امام (س) است.

  اگرچه شماري از اين لطايف عارفانه پيش تر در كتاب ? زن طائر فردوس يا ساحر دوزخ ? اثر استاد يعقوب قمري شريف آبادي منتشر شده بود ، امّا مجموعه حاضر را مي‌توان عصاره مباحث ارائه شده در كتاب مزبور است.

  سرآغاز اين عرض نياز و ارادتي عاشقانه به ساحت ملكوتي امام تحت عنوان ?گلبانگ مهتاب? است ؛فراق نامه روح مشتاق و بي قراري كه در هجر جانسوز مولا و مقتداي خود مويه گري مي‌كند و به ياد روز وصل محبوب ، در اعماق جان ، غزل شيدايي مي‌سرايد.

  استاد قمري شريف آبادي اين گلبانگ عاشقانه را به پاس بهره‌مندي هاي معنوي و عرفاني از روح قدسي حضرت امام (س) و به شكرانه ايام وصال و حضور آن طلعت آسماني ، در آغاز اين اثر گنجانده اند تا ذرهّ‌اي از فيوضات و كيميا گري هاي آن خورشيد پرفروغ را پاس دارند.

 • پرتوی از جمال روح الله / استاد یعقوب قمری شریف آبادی

  در منزلت معنوی و بیان حقایق عرفانی و شخصیت ملکوتی حضرت امام خمینی(س) به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در قالب کلمات قصار به قلم توانای استاد یعقوب قمری شریف آبادی

  مطالبي كه در اين اثر به سه زبان : فارسي ، عربي و انگليسي عرضه شده ،شامل چهل عبارت ? از باب تميّن و تبرّك ? برگرفته از سخنان عارفانه و كلمات حكيمانه استاد يعقوب قمري شريف آبادي درباره منزلت روحاني و مقام معنوي امام خميني(س) است كه بياني نغز و اشارتي لطيف وبا الهام از آيات الهي و روايات اسلامي درصدد پرده گشايي از زواياي پنهان جلال رحماني و جمال رحيمي حضرت امام (س) است.

 • شکر

  امام خميني(س) در عصر بي‌روحي، توسط طلوع خورشيدش آدميان را روح تازه‌اي دميد و توسط تجلّي نور مقدّسش در زمان پيرو صدّيقش خامنه‌اي، جهانيان را به جنبش و حركت معنوي واداشت

 • لبنان

  براي من در زمان رهبري خمينيِ محبوب، دوران سلوك بود و در زمان رهبري خامنه‌ايِ عزيز، دوران صعود

 • تجلی نور

  نگرشی عارفانه به قصیده حضرت امام خمینی در مورد شأن ومنزلت معنوی حضرت فاطمه زهرا(س) و فاطمه معصومه(س)

 • معرفي آثار فروع محفل روح الله

  معرفی اجمالی آثار انتشار يافته فروغ محفل روح الله

 • به بركت محبت، بوستان زندگي را سرسبز نگاه داريد

  كليپ صوتی سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد هدف ازدواج و توصيه به محبت و سادگی در زندگی.
  منبع: بخش صوت سايت
  http://farsi.khamenei.ir

 • مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی

  بزرگ‌ترین تولید کننده نرم‌افزارهای علوم اسلامی

 • ماهنامه سراسری تجلی

  نشریه آموزشی، خبری، اجتماعی و فرهنگی

 • فروغ مهتاب

  سایت شخصی استاد یعقوب قمری شریف آبادی

 • ندای بشير

  پايگاه اطلاع‌رسانی حجت الاسلام و المسلمين استاد مهدی رضوانی‌پور

 • مرکز مطالعات و تحقیقات ادیان و مذاهب

  پایگاه اطلاع رسانی در حوزه ادیان پژوهی و مذهب شناسی

 • پايگاه اطلاع‌رسانی فصلنامه تخصصی ره‌آورد نور

  فصلنامه اطلاع‌رسانی، آموزشی، پژوهشی و مطالعات رايانه‌ای علوم اسلامی
  صاحب امتياز: مركز تحقيقات كامپيوتری علوم اسلامی
  شامل مباحث:
  دين، فرهنگ و فناوری اطلاعات
  نرم‌افزارهای اسلامی
  پايگاه‌های اسلامی
  دانش كاربری

 • فهرست سايتهای فروغ محفل روح الله

  در سايت زيبای ?با مهتاب? به مديريت آقای شريف الدين باقری فهرست سايتهای فروغ محفل روح الله ارائه شده است.
  بر روی لينك فوق كليك كنيد.

 • دايركتوری فارسی

 • در شبكه اجتماعي حاميان ولايت عضو شويد

  در آستانه سی و یکمین بهار آزادی جمعی از عاشقان و شیفتگان ولایت و انقلاب اسلامی به صورت خودجوش، برای نخستین بار و پس از حماسه باشکوه نهم دی ماه اقدام به راه‌ اندازی شبکه اجتماعی " حامیان ولایت" به منظور حمایت و پشتیانی از رهبر فرزانه انقلاب در فضای وب نمودند.
  هموطنان ولایت مدار و دوستداران ایران اسلامی می‌توانند برای عضویت در این شبکه اجتماعی و زنده کردن دوباره حماسه نهم دی(راهپیمایی عاشوراییان )به نشانی: www.velayatmadaran.com مراجعه کنند.

 • پايگاه اطلاع‌‌رسانی پيام مهتاب

  در اين سايت مطالب مفيدی در موضوعات گوناگون دينی، انقلابی و معرفتی ارائه شده است
  با مديريت: استاد سيد مهدی شريف‌حسينی

 • وحدت، چشمه جوشان از بهشت است که در قلبهای بهشتیان جاری است.

  لقمان حکیم را گفتند: ادب از که آموختی؟ گفت: از بی ادبان. هر چه از ایشان در نظرم ناپسند آمد، از آن پرهیز کردم.

  استوار باش چون کوه، مهربان باش چون خورشید و پیوسته در تلاش باش، چون رود.

  همراه هر سختی، آسانی است.

  برای داشتن یک قلب آرام، باید به آرامش دیگران بیندیشیم.
  هنر و زندگی
  جامع الأحاديث 3/5 فرهنگ جامع روايات شیعه

  اشاره
  به دنبال تولید نرمافزار جامع الأحادیث 3/5 و انتخاب آن در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانههای دیجیتالِ امسال به عنوان رتبه نخست در بخش بهترین مبلغ و مروج اسلام و معارف اسلامی، بر آن شدیم تا نگاهی به محتوا علمی و قابلیتهای فنی و پژوهشی این کتابخانه روایی داشته باشیم و خوانندگان عزیز را با توانمندیها و محتوای آن آشنا سازیم. گفتنی است که نگارنده در تنظیم و ارائه مباحث این نوشتار، از مطالب موجود در قسمت درباره برنامه نرمافزار جامع الأحادیث بهره بردهاست. امید است که این تلاش کوچک، مورد قبول درگاه بزرگ رحمانی قرار گیرد.

  موضوع: مقالات    تاریخ ارسال: یکشنبه، 29 دی 1392

  دانشنامه چند رسانه‌ای حافظ؛ محتوا و قابلیت‌ها

  رشد و شکوفایی روزافزون زبان و ادبیات فارسی، مرهون هنرمندانی صاحب‌دل و خردمندانی سخن‌شناس است که در طول تاریخ ایران، مردانه کوشیده‌اند و با تحمل سختی‌های فراوان، حاصل خردورزی‌های حکیمانه، دریافت‌های عارفانه و احساسات شاعرانه خویش را در قالب الفاظی دل‌انگیر به نظم و نثر کشیده‌اند.
  بی‌تردید، خواجه شمس‌الدین محمد حافظ شیرازی، هنرمندی بی‌بدیل یا کم‌نظیر در این عرصه مي‌باشد. گرچه روزگاری به درازای هفت قرن، از زمان آفرینش غزل‌های سحرآمیز وی می‌گذرد، ولی هنوز غبار کهنگی بر آنها ننشسته، در سرتاسر جهان، هر روز با عشقی تازه‌تر، این دیوان دلنشین را می‌خوانند و از آن بهره‌ها می‌اندوزند.
  از این رو، ضرورت جمع‌آوری اطلاعات و سامان‌دهی اثر ارزشمند ديوان حافظ شیرازی و همچنین پژوهش‌های مرتبط، با استفاده از دانش جدید روز (رایانه)، در یک نرم‌افزار چند رسانه‌ای بیش از پیش احساس می‌شد؛ افزون‌ بر این‌که استقبال گسترده و پیوسته از دو مجموعه نرم‌افزار مثنوی معنوی و شاهنامه فردوسی، دست‌اندرکاران پروژه نرم‌افزاری حافظ را به انجام این امر مهم، تشویق می‌نمود.
  در این برنامه، از بهترین و جامع‌ترین نسخه‌های دیوان حافظ استفاده شده است؛ به همین منظور، از تمامی نسخه‌های کهن و جدید بازبینی به عمل آمده و در نتیجه، بین نسخه‌های موجود (مشتمل بر: بیش از 35 نسخه چاپی و حدود 44 نسخه خطی)، مقایسه‌ا‌ی دقیق صورت گرفته است؛ در نهایت، برای قرائت غزل‌ها، در این نرم‌افزار، نسخه علامه قزوینی و قاسم غنی با تصحیح خانلری انتخاب شده است.
  در این نوشتار، کوشیده‌ایم محتوا و قابلیت‌های نرم‌افزار چند رسانه‌ای دانشنامه حافظ را به همه کاربران، علاقه‌مندان شعر و ادب فارسی و حافظ‌پژوهان گرامی معرفی نماییم.

  موضوع: مقالات    تاریخ ارسال: سه شنبه، 19 آذر 1392

  ساماندهی نرم‌افزارهای اسلامی؛ ضرورت‌ها و راهکارها

  جهان اطلاعاتی امروز، رشد فزاینده‌ای در زمینه تولید دانش و ابزارهای فناوری یافته و هر چه می‌گذرد، بر گستره و میزان دانسته‌های بشر افزوده می‌شود. به همین دلیل، لزوم معرفی کامل و صحیح به همراه ایجاد ساختار موضوعی و منطقی در یافته‌های علمی، امری ضروری خواهد بود؛ چرا که نبود شفاف‌سازی و نداشتن دسته‌بندی منظم و منطبق با موضوعات علمی و پذیرفته شده، کار نگهداری و کاوش در اطلاعات را با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌سازد. یکی از این حوزه‌ها که حجم انبوهی از اطلاعات در زمینه‌های گوناگون اسلامی و انسانی را شامل می‌شود، کتابخانه‌های الکترونیکی یا نرم‌افزارهای دیجیتالی است که کاربرد بسیاری در میان علاقه‌مندان و محققان علوم بشری و معارف اسلامی دارد.
  در این مقاله بر آن هستیم تا اهمیت و ضرورت معرفی صحیح محتوای علمی و امکانات فنی نرم‌افزارهای اسلامی به کاربران را تبیین نماییم و نکته‌ها و راهکارهایی چند را برای این منظور یادآور شویم. پیش از هر چیز لازم است از همکاری‌ها و نظرات ارزنده مدیر بخش امور کاربران مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، آقای قربانی تقدیر نمایم که در تألیف مبحث راهکارهای ساماندهی نرم‌افزارهای اسلامی، برای نگارنده بسیار راهگشا بود.

  موضوع: مقالات    تاریخ ارسال: سه شنبه، 19 آذر 1392

  پرتو مهتاب

  پرتو مهتاب، شكرانه است كه در مطلع مقاله تجلي نور در عصر روح الله ارائه شده و سپاسي است عاشقانه و خالصانه بر زحمات و رهنمودهاي بي شائبه مربي الهي و استاد معنوي ام، جناب استاد يعقوب قمري شريف آبادي كه در كتاب سيماي خورشيد در آيينه مقالات به چاپ رسيده است.

  موضوع: شکرانه    تاریخ ارسال: شنبه، 14 آذر 1388

  نگاهی به جديدترين نرم افزارهای اسلامی

  نگرشی به محتوا و امكانات جديدترين نرم افزارهای اسلامی.
  نويسنده: علی نعيم الدين خانی

  موضوع: مقالات    تاریخ ارسال: پنجشنبه، 12 آذر 1388

  نگاهی به محتوا و امكانات نور الحكمه 3

  بررسی محتوای علمی و قابليت های فنی نرم افزار نور الحكمه 3 توليد مركز تحقيقات كامپيوتری علوم اسلامی.
  نويسنده: علی نعيم الدين خانی

  موضوع: مقالات    تاریخ ارسال: پنجشنبه، 12 آذر 1388

  نخستين پايگاه حديثی شيعه، چالش ها و بايسته ها

  اين نوشتار به نقد و بررسی محتوايي و ساختاری پايگاه حديث نت موسسه تحقيقاتی دار الحديث پرداخته است.
  نويسنده: علی نعيم الدين خانی

  موضوع: مقالات    تاریخ ارسال: پنجشنبه، 12 آذر 1388

  مروری بر نرم افزارهای فقهی و اصولی

  نوشتار حاضر به معرفی نرم افزارهای فقهی و اصولی پرداخته است.
  نويسنده: علی نعيم الدين خانی

  موضوع: مقالات    تاریخ ارسال: پنجشنبه، 12 آذر 1388

  مثنوی معنوی، رازنامه بزرك ادبی و عرفانی

  مقاله حاضر به معرفی محتوا و قابليتهای نرم افزار مثنوی معنوی توليد مركز تحقيقات كامپيوتری علوم اسلامی اختصاص دارد.
  نويسنده: علی نعيم الدين خانی

  موضوع: مقالات    تاریخ ارسال: پنجشنبه، 12 آذر 1388

  نور الجنان، نيايشنامه چند رسانه ای جهان اسلام

  اين نوشتار شما را با محتوا و امكانات نرم افزار نور الجنان توليد مركز تحقيقات كامپيوتری علوم اسلامی آشنا می سازد.
  نويسنده: علی نعيم الدين خانی

  موضوع: مقالات    تاریخ ارسال: پنجشنبه، 12 آذر 1388

  آدرس ایمیل
  عضویت حذف از لیست

  پی دی اف

  دانلود

  زندگینامه تصویری استاد قمری شریف آبادی

  فایل تصویری زندگی نامه عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی را از سایت فروغ مهتاب دریافت کنید

  درج زندگینامه استاد یعقوب قمری شریف آبادی در سایت راسخون

  در قسمت عرفانِ بخش مشاهیر از سایت راسخون زندگینامه استاد یعقوب قمری شریف آبادی را در سه مرحله: ورزش کشتی، هنر نقاشی و سلوک عرفانی بخوانید.

  دسترسی رایگان به امکانات سایت مجلات تخصصی نور

  از این پس محققان و کاربران می توانند با عضویت در سایت مجلات تخصصی نور، به تمامی مطالب این پایگاه مفید دسترسی رایگان داشته باشند.
  در این پایگاه متن و تصویر حدود 700 عنوان در بیش از 30 هزار شماره مجله تخصصی در 16 گروه علوم اسلامی و انسانی عرضه شده است.
  این پایگاه، بزرگترین بانک نشریات حوزه علوم اسلامی و انسانی در کشور است که به زبان فارسی می باشد.

  فهرست مقالات علی نعیم الدین خانی در فصلنامه ره آورد نور

  برای بازدید و دریافت مقالات مدیر سایت که تا کنون در فصلنامه تخصصی ره آورد نور انتشار یافته است، به لینک فوق مراجعه کنید.

  کیمیای وصال در دست طراحی جدید است

  این سایت در دست طراحی جدید است.
  کاربر گرامی! اگر برای ارتقای این پایگاه نظر یا پیشنهادی دارید، آن را به ایمیل مدیر سایت ارسال نمایید. پیشتر از توجه شما متشکرم.
  ali.n.khani@gmail.com

  شماره جديد ماهنامه تجلی انتشار يافت

  برای استفاده از مطالب ارزنده اين شماره از تجلی می‌توانيد به سايت اين نشريه مراجعه كنيد

  تبليغ دو كتاب پرتوي از جمال روح الله و سيماي خورشيد در آيينه مقالات به سه زبان: فارسي، عربي و انگليسي

  فايل زيپ شده مربوط به تبليغ دو كتاب پرتوي از جمال روح الله و سيماي خورشيد در آيينه مقالات به سه زبان: فارسي، عربي و انگليسي را در بخش كتابهاي سايت دانلود كنيد. بعد از باز كردن فايل زيپ‌شده، با انتخاب هر زبان، تبليغ دو كتاب مزبور به زبان انتخابي به نمايش درخواهد آمد.
  امكان تهيه و خريد اين دو كتاب نفيس نيز در اين صفحه فراهم شده است.
  از طريق لينك بالا نيز مي‌توانيد مستقيما به بخش كتاب‌هاي اين سايت برويد و فايل مزبور را دانلود كنيد.


  سايتهای مربوط به مقام معظم رهبری

  برای جستجو در مطالب دلخواه خود در باره رهبر معظم انقلاب به دو سايت ذيل مراجعه كنيد:
  1. پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه ای كه به چند زبان ارائه شده است. نشانی:
  http://www.khamenei.ir

  2. پايگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری كه به چند زبان ارائه شده است. نشانی:
  http://www.leader.ir

  زن طائر فردوس يا ساحر دوزخ

  نگارنده با استناد به آيات و روايات ، به ويژه سوره هاي مريم و كوثر، در صدد بيان اين مهم است كه حقيقت وجود زن ،نور مقدس رحيمي است كه به سبب ظلمت قابيليان تاريخ، به تيرگي گراييده و چنانچه در پرتو حفظ و صيانت انسان كاملي بسان زكرياي نبي(ع) و علي مرتضي(ع) قرارگيرد، همانند مريم عذرا(س) و فاطمه زهرا(س) به طهارت و نورانيت ازلي خويش نايل مي شود و به عنوان اسوه طائران فردوس نجات بخش راغبانش از دوزخ مشتهيات ملكي به سوي فروس قربين مي گردد. اما چنانچه زن از صيانت و مراقبت انسان كامل محروم شود،از جمال و سيرت بهشتي و نورانيت ازلي خود مهجور گشته، همچون ام جميل به عنوان نماد ساحران دوزخ هبوط دهنده دلباختگان خويش به سوي غسلين متعفن دوزخي مي گردد.

  پرتوی از جمال روح الله

  كلمات قصار و لطايف عارفانه استاد يعقوب قمری شريف آبادی در منزلت عرفانی و معنوی امام خمينی(س)

  غزلی از حافظ شیرازی با صدای مقام معظم رهبری

  مقام معظم رهبری در سال 67 در جمع اديبان و حافظ شناسان درباره حافظ سخنرانی كرده‌اند و در آغاز بيانات خود غزلی از خواجه شيراز را قرائت فرموده‌ا‌ند.

  كتاب سماي خورشيد در آيينه مقالات

  به قلم چهل تن از نويسندگان فروغ محفل روح الله

  خبرنامه کیمیای وصال


  Powered by WebGozar


  معرفی مقالات استاد یعقوب قمری شریف آبادی در سایتهای اینترنتی

  در بخش شکرانه، چند عنوان از مقالات عرفانی و معنوی استادی یعقوب قمری شریف آبادی که در سایتهای مختلف اینترنتی عرضه شده، معرفی گردیده و نشانی دقیق صفحات مربوطه نیز ارائه گردیده است.

  معرفی سايت فروغ مهتاب

  نگاهي به سايت شخصي نويسنده و هنرمند صاحبدل، استاد يعقوب قمري شريف آبادي:
  1. زندگی‌نامه استاد
  2. مقالات
  3. كتب
  4. ديدگاه‌ها
  5. آلبوم عكس
  6. فايل‌های چند رسانه‌ای
  7. آثار شاگردان
  8. تماس با استاد

  مقالات انتشاریافته در سایتهای اینترنتی

  1. انتشار مقاله لطایف معنوی در ادعیه قرآنی در سایت http://www.aftab.ir و http://www.bashgah.net به نقل از روزنامه قدس
  2. انتشار مقاله مفهوم‌شناسی كنز در قرآن در سايت http://www.aftab.ir به نقل از روزنامه كيهان و سايتهای http://www.tebyan-hamedan.ir و http://www.bashgah.ne و وبلاگ http://tojik110.blogfa.com

  شکرانه | امام، انقلاب و رهبری | عرفان کاربردی | مقالات | هنر و زندگی | فایل های چند رسانه ای | کتاب ها | پرسش و پاسخ | پیوندهای مرتبط